UWAGA! Dołącz do nowej grupy Inowrocław - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Rozpoczęcie budowy całorocznego lodowiska w Inowrocławiu


W Inowrocławiu rozpoczęła się budowa długo wyczekiwanego, całorocznego lodowiska. W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z wykonawcą oraz symbolicznie wbito pierwszą łopatę. Wartość inwestycji osiąga prawie 8 milionów złotych, z czego znaczną część pokryje dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nowy obiekt ma na celu zaspokojenie potrzeb sportowych mieszkańców w różnych grupach wiekowych.

Budowa krytego lodowiska to istotny krok w kierunku rozwijania infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Inowrocławiu. Podczas ceremonii podpisania umowy, Prezydent Miasta Inowrocławia podkreślił, jak ważne jest skuteczne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, które umożliwiają realizację tego rodzaju projektów. Inwestycja na terenie boiska przy Szkole Podstawowej nr 5 ma na celu nie tylko poprawę jakości życia społeczności, ale także integrację mieszkańców.

Nowe lodowisko będzie miało taflę o wymiarach 45 × 20 metrów i będzie wyposażone w szatnie, sanitariaty, a także wypożyczalnię łyżew. Jego funkcjonalność przewiduje wykorzystanie obiektu nie tylko w sezonie zimowym, ale także poza nim, gdzie będzie mógł być wykorzystywany do różnych zajęć sportowych i rekreacyjnych. Obiekt ma być dostępny dla osób w każdym wieku, w tym dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co świadczy o przemyślanym podejściu do budowy przestrzeni aktywności fizycznej w mieście.

Źródło: Urząd Miasta Inowrocław


Oceń: Rozpoczęcie budowy całorocznego lodowiska w Inowrocławiu

Średnia ocena:4.87 Liczba ocen:10


Zobacz Także