W środę, 16 października 2024 roku, odbyły się eliminacje wojewódzkie do IV Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów-oskarżycieli publicznych. Policjanci z regionu kujawsko-pomorskiego wzięli udział w rywalizacji, która miała miejsce na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zawody składały się z dwóch konkurencji, mających na celu sprawdzenie umiejętności uczestników oraz poszerzenie ich wiedzy zawodowej. W finale najlepsi oskarżyciele publiczni zostali wyróżnieni, a ich wyniki przyniosły emocjonujące zwroty akcji.

W rywalizacji wystartowało 19 policjantów z komend miejskich oraz powiatowych, którzy zostali poddani sprawdzianowi w dwóch głównych konkurencjach: teście z wiedzy i pisemnej analizie akt czynności wyjaśniających. Obie formy egzaminu wskazywały na obraz zawodowego przygotowania oskarżycieli oraz ich zdolność do nauczenia się i doskonalenia sztuki oskarżania. Celem tych zawodów było również aktywizowanie poczucia inicjatywy wśród uczestników.

Najwyższe lokaty zajęli młodsza aspirant Ewa Komasińska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, która zdobyła pierwsze miejsce, oraz aspirant Michał Biegański z Komendy Miejskiej w Toruniu, który zajął drugą pozycję. Trzecie miejsce przypadło młodszemu aspirantowi Pawłowi Wojtasowi z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Laureaci zawodów zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami, które wręczył w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, inspektor Marcin Woźniak. Należy również podkreślić, że funkcjonariusze, którzy zdobyli pierwsze i drugie miejsce, będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w finale zawodów, planowanym na przełom listopada 2024 roku w Legionowie.

Źródło: Policja Inowrocław

Oceń: Finał eliminacji wojewódzkich do IV Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów-oskarżycieli

Średnia ocena:4.5 Liczba ocen:9